POSLEDNÝ ROČNÍK PONITRIANSKEJ STOVKY

Priatelia, jedenásty a zároveň posledný ročník Ponitrianskej stovky má svoje miesto v kalendári v tradičnom termíne, teda 11.-12. septembra 2021.

Dátum a čas spustenia registrácie ohlásime s dostatočným predstihom na našej webstránke, aj na FB stránke pretekov, pričom pred týmto dátumom zaktualizujeme všetky údaje dostupné na webstránke.

 

Ponitrianska stovka 2021 je súčasťou Slovenskej Ultratrailovej Ligy a kvalifikáciou pre Western States Endurance Run. Samozrejme plánujeme aj ITRA certifikáciu trasy v pohoriach Vtáčnik a Tribeč (106 km / +3900 m).

Vysvetlenie, prečo ide o posledný ročník, je vysvetlením už takmer 14 rokov trvajúcej cesty za ultra na Slovensku. Je to cesta plná hľadania nových miest, trás, prírodných scenérii, spoznávania nových ľudí a zároveň umožnenia ľuďom spoznávať a zažívať niečo nové. Pre nás je to cesta neustáleho hľadania a riešenia výziev.

Ponitrianska stovka počas 10 ročníkov priniesla radosť mnohým bežcom aj turistom a umožnila im spoznať veľa pekného z pohorí Vtáčnik a Tribeč. Boli tu zmeny v smere trasy, zmeny v priebehu trasy, zmeny občerstvovacích staníc, limitov, občerstvenia, zabezpečenia, v roku 2020 aj zmeny, ktoré si vynútila pandemická situácia. Veríme, že všetkým týmto výzvam sme boli schopní spolu s ľuďmi, ktorí nám neúnavne pomáhali, čeliť tak, aby si účastníci mali z našej akcie možnosť odniesť hodnotný zážitok, i keď občas aj zatienený bolesťou či smútkom z nedokončenej trasy.


Slovenská ultratrailová scéna je v neustálom vývoji a my sa snažíme nezastať na mieste a prinášať, ak je to možné, nové výzvy pre komunitu ultrabežcov a diaľkoplazov. Sme organizátormi viacerých akcii v rámci SLOVAK ULTRA TRAIL aj TK Filozof. Niektoré z nich sú novšie, niektoré fungujú už viac rokov. U každej z nich občas príde k zmenám, a tie zmeny nám pomáhajú v motivácii pracovať ďalej pre vás a tešiť sa na každú ďalšiu ultra sezónu. V roku 2022 a ani v ďalších rokoch sa nemusíte obávať toho, že septembrový víkend ostane bez stovky pod hlavičkou SLOVAK ULTRA TRAIL. :-)


Veríme, že si nájdete cestu na 11. ročník Ponitrianskej stovky, že nám situácia umožní sa spoločne rozlúčiť s pretekmi peknými zážitkami s čo najmenším rozsahom obmedzení na akcii. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí ochotne pomáhali a s ktorými, ako veríme, sa stretneme aj v septembri v tomto roku počas našich pretekov.

Prajeme vám pevné zdravie a úspešné prekonanie tejto neľahkej doby.


Všetkých zdravia Rado a Ľubka