DOBROVOĽNÍCI

 

Dobrovoľníci sú nedieľnou súčasťou ultra komunity na Slovensku. Hlavne vďaka nezištnej pomoci množstva ľudí z celého Slovenska je možné realizovať horské ultramaratóny a diaľkové pochody. Ak by ste sa chceli ako dobrovoľníci pripojiť k nášmu tímu Ponitrianskej stovky a zažiť spoločne s nami, bežcami a diaľkoplazmi túto akciu, dajte nám prosím vedieť cez náš formulár alebo prostredníctvom e-mailu na adresu p100dobrovolnici@gmail.com. Nižšie nájdete informácie, kde a akou formou je možné sa zapojiť. Za každú pomoc srdečne ďakujeme! :-)


Dobrovoľník na prezentácii a štarte:

Prezentácia účastníkov (zápis, vydávanie štartovných balíškov) bude v v piatok 11. septembra v Handlovej v budove Asterion na Námestí baníkov od 18.00 do 22.30 hod. a v sobotu 12. septembra ráno od 05.00 do 06.45. Štart je v sobotu 12. septembra v Handlovej na Námestí baníkov o 07.00 hod. (koordinácia štartu, pomoc pri prebehu účastníkom mestom Handlová, zabezpečenie komunikácii).

 

  Červeno označené miesta sú tie, pre ktoré aktuálne potrebujeme posily :-)

Značenie trasy:

 

Na utorok 8. septembra hľadáme jedného človeka pre značenie úseku Handlová - Veľké Pole, ideálne z Bratislavy / Trnavy (auto).

Dobrovoľník na občerstvovacej stanici (kontrolnom stanovišti):

Na trase budú rozmiestnené občerstvovacie stanice s nápojmi resp. s nápojmi a jedlom. Na týchto miestach budú zároveň aj kontrolné stanovištia, prevážne vrátane zápisu časov aplikáciou elektronickej časomiery. Hľadáme dobrovoľníkov pre:


    K1 Veľký Grič (10. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 09:15 hod.

    K2 Jarabá skala (19. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 11:30 hod.

    K3 Veľké Pole (38. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 15:45 hod.

    K4 Jedľové Kostoľany (53,5. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 19:15 hod.

    K5 Skýcov (62. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 21:00 hod.

    K6 Sedlo Rakyta (69. km) - časový limit: sobota 12. septembra do 22:45 hod.

   
K7 Jedliny (84. km) - časový limit: nedeľa 13. septembra do 02:15 hod.

    K8 Remitáž (90. km) -  časový limit: nedeľa 13. septembra do 03:45 hod.

    K9 Zobor (101,5. km) - časový limit: nedeľa 13. septembra do 07:00 hod.

Dobrovoľník v cieli: hľadáme dobrovoľníkov na večer a noc do cieľa

Cieľ Ponitrianskej stovky s časovým limitom do nedele 13. septembra do 08.00 hod. sa nachádza v Nitre v areáli Základnej školy Nábrežie mládeže.

Príprava cieľového priestoru, zápis údajov a elektronická časomiera, servis pre účastníkov, príprava a podávanie občerstvenia, koordinovanie nocľahu, pomoc a informácie pre účastníkov atď.

Zdravotná služba: hľadáme zdravotníkov pre K3 Veľké Pole a K8 Remitáž
Privítame pomoc zdravotníkov-dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu pokryť zdravotnú službu na občerstvovacích stanovištiach a v cieli pretekov. Ako minimum je požadovaný absolvovaný kurz prvej pomoci s dokladom. Uvítame predovšetkým certifikovaných zdravotníkov alebo ľudí so vzdelaním v obore.
 
Fotograf:

Výber miesta pôsobenia na základe vlastnej voľby a dohovoru s organizátormi, vlastná fototechnika podmienkou

Zadný voj:
Postup na konci poľa účastníkov, zbieranie vlastného značenia, zabezpečovanie poľa účastníkov pre prípad mimoriandnych udalostí